Çiçeğinizi Hangi Şehre Gönderelim?
Size en uygun ürünleri listeleyebilmemiz için gönderim bölgenizi seçiniz.
%100 Güvenli Alışveriş
Logo
HAKKIMIZDA - Kutuda Çiçek | Çiçek Gönder | Balıkesir Çiçek Gönder

HAKKIMIZDA

Değerli meslektaşlarım ve arkadaşlarım, değerli çiçek sever müşterilerimiz;

Bir çok özel günü sıkıntılarıyla, zorluklarıyla güzellikleriyle  geride bıraktık, bırakıyoruz. Umuyorum hepiniz  istediğiniz arzuladığınız satışlara ulaşıyorsunuzdur. Ve hayatınızdan memnunsunuzdur.


Hedeflediğim satışlara ulaştım diyen arkadaşların bu başarısı, kurtlar sofrası diyebileceğimiz bu ortamda hayatta kalma mücadelesinde kendi  bireysel çabalarının bir sonucudur.

Şöyle bir geriye bakalım 30 senelik bir çiçekçi iseniz hepi topu 30 adet Sevgililer Günü 30 adet Anneler Günü maceranız oldu. Bunun dışında ise günlük rutin işlerimiz ile hayatımızı idame ettiriyoruz.

Ancak genel olarak baktığımızda, sektörümüz dahilinde hepimizin kan kaybettiği gerçeği de ortadadır.Geçen her sene bir önceki seneyi arattırıyor bizlere.

Sebepler ortada;

Oy kaygısı ile dur denilemeyen işyeri açma izni  ve açılma problemi.

Teknolojik gelişmelere ayak uyduramamak sıkıntısı..

Kendi şehirlerimizde veya ülkemizde işyeri anlamında çiçek satmak üzere açılan her işyeri ya bizden üst seviyede.. ki o zaman biz de kendimize çeki düzen veriyoruz. Ya da kalite anlamında bizden daha alt seviyede.. ki o zaman da bizim sanatımız ve güzelliğimiz tescil ediliyor.

Böylesi açılan her dükkan  Mesleğimiz 1998 yılında koruma kapsamına alınmış olsa bile getirilen aflarla mesleğimiz içine dahil oluyor. Bu durum daha çok olumsuz yönde  etki ederek mesleğimizin kazancından lokmalar koparılmasına zemin oluşturuyor. Çiçekçilikle ilgili standart bir eğitimin de olmaması sebebiyle bu dükkan kirliliği ve dükkan enflasyonu maalesef kalitesizliği de beraberinde getiriyor. Ve koruma kapsamındaki bir mesleğin işletmelerinin bu denli kolay açılıyor olması, gerek mesleğimizin gerekse ülkemizin bu meslek anlamında çözülmesi gereken asli problemleri arasında yer alıyor.

İşyerleri bu kadar kolaylıkla açılıyorken bir de üzerine internette satış yapan firmaların varlığı da eklenince iş çığırından çıkma noktasına evriliyor.

Teknoloji sayesinde gelinen nokta “Tüfek icad oldu mertlik bozuldu dercesine” İnternet Satış Sitelerinin de devreye girmesiyle perçinlenmiş  diğer olumsuzluklara eklenmiş ve yükümüzü daha ağır hale getirmiştir.

Bu firmalar bizlerin meslektaşlarımızın sırtından yüksek komisyon oranları ile para kazanıyor, bizden kazandıkları bu parayı yine bize karşı kullanıp yine yüksek reklam harcamalarıyla internetten sipariş toplayıp yine bizim ekmeğimize musallat oluyorlar.Bu durum rakibimiz olan bu internet siteleri açısından gerçek/net bir başarı bizler açısından ise net bir ekonomik kayıptır.

Acı olan ne biliyor musunuz değerli meslektaşlarım..Soğan domates doğramasını bilmeyenlerin yemek sektöründe çiçek tanzimi bilmeyenlerin çiçek sektöründe ahkam kesmeleri. Yaşadığımız gördüğümüz trajikomik çiçek sevkiyatları bunların en büyük ispatı.
Cenazeye açılış çelengi; düğüne ve açılışa cenaze çelenginin gitmesi bu durumun vahametini net bir şekilde gözler önüne seriyor. İşin ilginci bu işe yıllarını vermiş meslektaşlarımız bayisi oldukları bu frmaya bunun yanlış olduğunu bile söyleyemiyorlar yada söyleseler bile durumun yanlışlığını değiştiremiyorlar.

Evet arkadaşlar gerçeği istesek de istemesek de kabul etmek gerekiyor. Bu firma benim kendi  şehrimdeki 5 bayisinden bir tanesine bir özel günde 400 sipariş aktarıyorsa 5 üyede 2000 sipariş yapar ki ortalama 60-70 tl ile çarparsanız ortaya 150 bin liralık bir gelir ortaya çıkar.

Bu rakam da çiçekçi dükkanı başına bir özel günde 5-6 bin liralık bir kayıp demektir. Bu hesaplamayla ülke çapında devasa bir bedel çıkıyor ortaya. Eh kazanılan bu paranın da hakkını veriyor bu arkadaşımız tebrik etmek lazım..Hem bayisi olan üyelerini gayet güzel hizaya sokuyor hem de uluslararası pazarlara yelken açma hamleleri  yapıyor.Yiğidi öldürüp hakkını vermek lazım.. Helal olsun..

Tabi bu arada şunu da müşterilerimiz adına unutmamak ve hatırlatmak gerekiyor. Bir işyerinden bir günde 400-500 sipariş nasıl çıkar…Bu denli hızlı çıkan ürün miktarlarında da ürünün kalitesini ve kantitesini de tartışmak gerekiyor.Bu denli çok sipariş ve hızlı dağıtım ise beraberinde mutlak suretle özensizliği de  getiriyordur muhakkak. Ha bir de şurası var çiçekçiye kalan ücret/para/komisyon anlamındaki elde kalan minimal düzeydeki bedel kendisini mi çalıştığı firmayı mı yoksa müşteriyi mi korumaya yetecektir. Tabi bu da ayrı bir tartışma konusu.
Derdimiz uzun uzadıya başkasının yaptıklarını konuşmak değil elbette.

Birlikte konuşacakalarımızyapacaklarımız ve başaracaklarımızdır. Daha önce yapıldı ya da yapılmadı denendi ya da denenmedi bilemiyorum.

Ancak;

Ben Koket Çiçekçilik sahibi Öner KAVAK; gerek isim hakkımı com.tr olarak alabilmek için hem de site ismimizle bilgilendirme sms’lerini ismimizle atabilmek için KUTUDA ÇİÇEK TİC.LTD.ŞTİ.’ni kurduk. Ve www.kutudacicek.com sitesini yeniden yapılandırdım.
Adresimizim com uzantısının yanı sıra net..info…org… ve com.tr uzantılarımızı da isim tescilimizi de bünyemize kattık.

www.kutudacicek.com gerek ismi ile gerekse yapmış olduğu ve yapacağı güzel ürünlerle müşterilerine doğru,dürüst ve yalansız bir hizmet vermek için  yola çıkmış bulunuyor.

Evet arkadaşlar kutudacicek.com bir mücadele bir başkaldırı hareketidir. kutudacicek.com bugüne kadar yapılmışlara, yapılmamışlara, doğru veya eksik yapılmışlara inat kimseye muhtaç olmadan yaşayabilme azmi ile yapılandırılmış bireysel ve yerel bir işletmedir.

Amacımız yüksek olmayan kâr marjları ile müşterilerimizi mutlu etmek, adımızdan da anlaşılacağı üzere kutu içerisinde demetle çiçek satışı ile tüketiciye ulaşmaktır.

Biz ekmeğimizden parça koparanlarla, bizim ekmeğimizden nasıl parça kopardıysalar onların anladığı dilden konuşarak cevap vereceğiz.

Onlar bize karşı interneti silah olarak kullandılar. Karşılarında interneti silah olarak görecekler. Onlar ihtiyacı olan insanları kullanarak paranın gücü ile toplu hareketi mümkün kıldılar. Onlar gözlerini para hırsı bürümüş olarak bayilerini zaman mefhumu gözetmeden hızlı dağıtımlarla bazen hasta hasta bazense trafik kazalarına maruz bıraktılar. Biz insanımıza değer verdiğimiz için para kazanmaktan önce insanımızın sosyal imkanlarını çoğaltmanın yollarını sunacağız.

Tam tersi, tüm arkadaşlarımız toplumsal hareketle insanların nasıl %30u %40ı kesilmeden ceplerine para girdiğini görecekler.

İçinde olduğumuz sistemde herkesin parası faturasını bize ulaştırdığı günün15 gün sonrasında alınterleri daha fazla soğumadan hesaplarına yatacak.
Sistemimizde nüfusu yoğun olan yerlerde birden fazla bayinin olması durumunda siparişlerin sırayla bayilere düşmesini mümkün kıldık.
Bu hakkaniyetli hamlenin bile düşünüldüğünde eksik yanı var. Bize siler için bu durumu da düşündük arkadaşlar.

Yarınlarda herkes eşit sipariş alsa bile siparişi çok üretenlerin sürekli sisteme para ödemesini ve oluşabilecek adaletsizliği engellemek üzere; sipariş üreten meslektaşımızı da düşünerek herkesi koruyup kollayan bir sistem yarattık.

Aldığımız her ürün ve hizmet ve özellikle temel ihtiyaç maddeleri peşin alınıyorken; yüzde çok komisyonlar ile kesilen ve tıkanmış ödeme sistemleri ile geç alınan ürün hakedişlerinin  yaşamak ve ev geçindirmek anlamında bizlere sıkıntı yarattığını da biliyoruz.

 

Ancak şu da unutulmamalıdır ki biz kimseyi batırmak için değil bizden koparılanları söke söke geri almak için yola çıktık. Biz çiçekçi olmayan insanların masa başında internetten çiçek ve çiçekçinin ruhundan anlamadan, mesleğin sorunlarını ve inceliklerini bilmeden satış yapmalarına karşıyız.

Bizler çiçeğin alelacele hazırlanmayacak kadar hassas, baştan savma sunulmayacak kadar değerli bir hediye olduğunu da biliyor ve hassasiyetle bunu vurgulamaya çalışıyoruz..

Biz bilinçli bir şekilde müşterimize en iyiyi en güzeli sunmak için hazırlıklarımızı yaptık ve bu sistem içerisine herkesi bekliyoruz.

Biz sizden sizlerden biriyiz. Sektörün sorunlarını da sorunların nasıl aşılacağını da gayet iyi biliyoruz.

Biz elimizde olmayan ürünü satmak üzere yola çıkmadık.

Biz ekranda gösteremediğimizi değil gösterdiğimizi müşterimize sunmak üzere yola çıktık.

Biz sözü namus olanları yanımızda görmek için yola çıktık.

Biz sırtımızdaki bıçak yaralarından kurtulmak üzere yola çıktık.

 

Göreceksiniz biz yarın kendi kutumuzu da üreteceğiz.

Kendi çiçeğimizi de üreteceğiz.

En yakındaki meslektaşımıza sipariş düşürerek nakliye maliyetlerini minimize edeceğiz.

Biz sosyal ve ekonomik hamlelerle her daim birbirimizin yanında olduğumuzu hissettireceğiz.

 

 

Bizim derdimiz işimiz…

Bizim derdimiz aşımız…

Bizim derdimiz yarınımız…

Örneklerini görüyoruz..

Bölüşürsek tok bölünürsek yok olacağız.

Bizim kimseye ihtiyacımız yok biz bize yeteriz.

 


 

"Sevginizi Kutuya Sığdırdık"

KATEGORİLER

BİLGİLENDİRME

İLETİŞİM